• دیدار جمعی از دانش آموزان انجمنی با امام جمعه یزد

  • طنین لبیک یا حسین نوجوانان عاشورایی در یزد

  • برگزاری جشن میلاد امام هادی (ع) و عید غدیر در بین دانش آموزان انجمنی یزد

  •                    برگزاری اردوی شهید آوینی ویژه انجمنی های دوره اول یزد

     
فاطمیه – ۱۰ بهمن ۹۶

بسم الله النّور

امام همچون کعبه است و باید به دور او چرخید.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان استان یزد هیئت شهری به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) به همّت هیئت دانش آموزی انصار المهدی(عج) شهرستان یزد برگزار شد.

2353

 سه شنبه ۱۰ بهمن ماه ۹۶ هیئت شهری در محل اتحادیه یزد با حضور دانش آموزان و خانواده هایشان با اقامه نماز مغرب و عشاء آغاز شد .

سخنران مراسم، حجت الاسلام نجم الهدی  بحث خود را با موضوع سیره حضرت زهرا(س) عنوان  کرده و افزودند، ما باید خود را برای سربازی امام زمان تربیت کنیم و برای رسیدن به این مهم باید از حضرت زهرا الگو بگیریم ، باید با وَرَع باشیم و سبقت بگیریم در دفاع از امام خود ، مثل حضرت زهرا که از امام خود که فاتح و یَل بدر و حنین بود دفاع کرد تا حرمت حضرت علی(ع) شکسته نشود و در این راه شهید شدند.

2360

ایشان حبیب بن مظاهر از شهدای کربلا را مثال زدند کسی که به واسطه نقش تشکیلاتی ش در دفاع از امام حسین(ع) در کربلا  چنان مقامی پیدا کرد که جدای از شهدای کربلا، بین مقتل و قبر امام حسین(ع) دفن شد تا زائران او را جداگانه زیارت کنند.

حجت الاسلام نجم الهدی کار فرهنگی، امر به معروف و نهی از منکر در خانواده و فامیل را به دانش آموزان یادآور شد و افزود در این راه حضرت زهرا را الگوی خود قرار دهید و در مقابل مسخره کردن ها و نگاه ها و حرف های طعنه آمیز استقامت کنید.

زمزمه زیارت آل یاسین،معرفی کتاب، جمع خوانی قرآن کریم و مداحی دانش آموز و پخش نذری از جمله برنامه های این مراسم بود.

2355

2358

2363

325 بازدید
2355
دیدگاه ها

Notice: پوسته بدون comments.php is deprecated since version 3.0 with no alternative available. لطفاً یک قالب comments.php در پوسته‌ی خود قرار دهید. in /home/gharigh/domains/najigharigh.ir/public_html/main/wp-includes/functions.php on line 3548

پاسخ دهید

سایر بخش ها