• دیدار جمعی از دانش آموزان انجمنی با امام جمعه یزد

  • طنین لبیک یا حسین نوجوانان عاشورایی در یزد

  • برگزاری جشن میلاد امام هادی (ع) و عید غدیر در بین دانش آموزان انجمنی یزد

  •                    برگزاری اردوی شهید آوینی ویژه انجمنی های دوره اول یزد

     
سخنرانی هیئت انصار المهدی

بسم الله الرحمن الرحیم

در آغاز تبریک به مناسبت ولادت پیامبر اکرم”صل الله وعلیه وآله وسلم”و امام صادق”علیه السلام”

روایاتی داریم که هرچند ضعیف هستند اما ما آنها را به کار می بریم.مضمون این روایات این است که:امتحانات در طول تاریخ مجدداً تکرار می شوند.در تاریخ هم اگر نگاه کنیم می توانیم چند امتحان بزرگ تکرار شده را پیدا کنیم و تازه با نگاه به قران درمی یابیم که زیاد از سرگذشت اقوام صحبت شده است به خصوص از قوم بنی اسراعیل.

گفته میشود زمان قبل از پیامبر”صل الله وعلیه وآله وسلم”اطراف مدینه پر از قلعه هایی بوده که در آن اقوام یهودی زندگی می کردند.سوال پیش می آید که آنها با این همه برتری نسبت به مردم مدینه(اونم توی همه زمینه های علمی و اقتصادی و حتی اعتقادی اخه اونا یه جورایی یکتا پرست بودند)چرا اطراف مدینه زندگی می کردند؟گفته میشه که آنها توی تورات و انجیل خوانده بودند که پیامبر اخر الزمان در مدینه زندگی خواهد کرد.حتی قران می فرماید:آنها(یهودی ها)پیامبر را از پسرانشان بهتر می شناختند.

سه نوع نظریه درباره این دسته از یهودیان وجود دارد که البته شاید بتوان گفت آنان سه دسته بودند:

۱- آنهایی که برای ایمان آوردن به پیامبر”صل الله وعلیه وآله وسلم”منتظر ایشان بودند.

۲- آنهایی که منتظر بودن تا سریع تر بتوانند جلوی گسترش اسلام را بگیرند.                           ۳- آنهایی که می خواستند از پیامبر”صل الله وعلیه وآله وسلم”به عنوان سکویی برای رسیدن به پست و مقام دنیایی استفاده کنند.

بحث اصلی این جاست که می گوییم گروه سوم امید این بودند که پیامبر”صل الله وعلیه وآله وسلم”به جایگاه آنها برتری بخشد و آنها را به پست و مقام دنیایی برساند که وقتی دیدند از این خبرا نیست و در دین پیامبر”صل الله وعلیه وآله وسلم”همه انسان ها با هم برابرند و میزان برتری به تقواست به همین خاطر شروع به دشمنی و حتی تکذیب خود پیامبر”صل الله وعلیه وآله وسلم”کردند.

حال نوبت ماست نکند ما جز دسته سوم باشیم که منتظر ظهور آقا باشیم اما وقتی ایشان آمد و دیدیم مطابق افکار ما نیستند با ایشان مخالفت نموده و ایشان را تکذیب کنیم و همانند قوم یهود شویم که قران در باره ی آنها می فرماید:اینها بدترین دشمنان مسلمانان هستند.

یادمان باشد که ابتدای ظهور آقا،قیامِ همراه با سختی است پس خودمان را برای تحمل سختی ها آماده کنیم تا خدای نکرده………

سخنران : حجت الاسلام و المسلمین اردکانی(هیئت انصار المهدی-پنج شنبه.۹۳/۱۰/۱۸)

به قلم محمدامین گندمی

543 بازدید
شاخص
دیدگاه ها

Notice: پوسته بدون comments.php is deprecated since version 3.0 with no alternative available. لطفاً یک قالب comments.php در پوسته‌ی خود قرار دهید. in /home/gharigh/domains/najigharigh.ir/public_html/main/wp-includes/functions.php on line 3548

پاسخ دهید

سایر بخش ها