• دیدار جمعی از دانش آموزان انجمنی با امام جمعه یزد

  • طنین لبیک یا حسین نوجوانان عاشورایی در یزد

  • برگزاری جشن میلاد امام هادی (ع) و عید غدیر در بین دانش آموزان انجمنی یزد

  •                    برگزاری اردوی شهید آوینی ویژه انجمنی های دوره اول یزد

     
سخنرانی هیئت انصار المهدی

بسم الله الرحمن الرحیم

سورۀ حمد یکی از سوره‌های خاص قرآن است. این سوره در قالب حرف‌های بنده با خدا است ولی خدا این کلمات را وحی کرده. می‌گوید:«ایاک نعبد» «ما عبادت می‌کنیم».در این سوره روی فعالیت‌های جمعی تاکید شده است. خدایی که آفرینندۀ ماست روی فعالیت‌های جمعی تاکید می‌کند. کارشناسان خارجی در این‌باره می‌گویند:« کار جمعی معجزه می‌کند»

نمونۀ بارز جمع بودن همین هیئت‌هاست. به وسیلۀ همین هیئت‌ها انقلاب پیروز شد. جمع اگر کوچک باشد ولی اعضا هوای هم را داشته باشند اتفاق بزرگی می‌افتد. مثلا ۶میلیون یهودی در جهان است اما کل اقتصاد جهان در چنگ‌شان.

پس وحدت تا این اندازه مهم است. اگر مسلمانان هم با هم متحد بودند با ثروت‌هایی که دارند قدرتمندان جهان بودند. اما دشمن که شعارش «تفرقه بینداز و حکومت کن» است، وحدت را به هم زده. عربستان دست به دست امریکا نفت۱۰۰دلار را۵۰دلار می‌فروشد.

خودمان هم داخل ایران با این جُک‌های قومیتی به این تفرقه دامن می‌زنیم. اما این مسئله آنقدر مهم است که رهبر ما، رهبر حاکم بر جهان اسلام، فتوا داده:«اگر دو نفر جایی باشند و هیچکس دیگر هم نباشد و اطمینان داشته باشند که صدا ضبط نمی‌شود، فیلمی گرفته نمی‌شود، لعن خلفا جایز نیست و من حاضرم این فتوا را روی کفن من بنویسید.»

قبلا در زمان امام صادق(ع) هم اهل تسنن پای درس ایشان می‌نشسته اند اما حالا به خاطر لعن برخی و کار دشمن برای تفرقه، جذب نمی‌شوند.

متن سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین رؤیت (هیئت انصار المهدی ۱۱ دی ماه ۹۳)

523 بازدید
12
دیدگاه ها

Notice: پوسته بدون comments.php is deprecated since version 3.0 with no alternative available. لطفاً یک قالب comments.php در پوسته‌ی خود قرار دهید. in /home/gharigh/domains/najigharigh.ir/public_html/main/wp-includes/functions.php on line 3548

پاسخ دهید

سایر بخش ها